loadingimg

Wczytuję dane...
Wieczór Młodych Poetów

     

         

INFORMACJE NA TEMAT EDYCJI KONURSU POETYCKIEGO WIECZÓR MŁODYCH POETÓW  NA ROK 2018 ZNAJDUJĄ SIĘ NA STRONIE: 

        

https://www.facebook.com/wieczormlodychpoetow/

    

       

Zapraszamy do udziału!

          

     

              

          

Kraków, 25 maja 2017

24 maja 2017 roku, w Księgarni Bona Książka i Kawa, odbył się Finał drugiej już edycji konkursu „Wieczór Młodych Poetów”.

Deszczowa pogoda nie pokrzyżowała nam na szczęście planów i o godzinie 20:00, w licznej grupie, zgromadziliśmy się, by posłuchać poezji i poznać wyniki konkursu, w którym udział wzięło 113-stu twórców. Komisja (w składzie: dr hab. Joanna Zach, dr Tomasz Cieślak-Sokołowski i dr Jakub Kornhauser) nagrodziła trzech z nich:

Patryka Kosendę – Nagrodą Główną w Konkursie (nagroda pieniężna i publikacja na łamach serwisu „biBLioteka. Magazyn Literacki” i w „Nowej Dekady Krakowskiej”),

Paulinę Pidzik – Wyróżnieniem (nagroda pieniężna i publikacja na łamach „Nowej Dekady Krakowskiej”)

oraz

Marcina Królikowskiego - Wyróżnieniem (nagroda pieniężna i publikacja na łamach „Nowej Dekady Krakowskiej”).

Wieczór uświetniły odczyty wierszy laureatów i poetów uczestniczących w wydarzeniu.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie poetyckim „Wieczór Młodych Poetów”.

***

„Wieczór Młodych Poetów” został zorganizowany przez Księgarnię Bona Książka i Kawa we współpracy z Fundacją Miasto Literatury i Krakowską Fundacją Literatury w ramach projektu Fundacji Miasto Literatury „Krakowskie Księgarnie na medal II edycja” współorganizowanego ze środków Gminy Miejskiej Kraków.

______________________________________________________________________________________________________________________________________

Kraków, 26 kwietnia 2017

KONKURS "WIECZÓR MŁODYCH POETÓW"

Szanowni Państwo!

Miło nam poinformować, że w tym roku odbędzie się II już edycja konkursu "Wieczór Młodych Poetów".

Ponownie w Komisji zasiądą: Tomasz Cieślak-Sokołowski, Joanna Zach oraz Jakub Kornhauser.

Wzięcie udziału w Konkursie jest równoznaczne z zaakceptowaniem regulaminu, który znajduje się poniżej.

Życzymy powodzenia i już cieszymy się na nadchodzącą noc poetów! :)

Do zobaczenia!

Regulamin konkursu „Wieczór młodych poetów”

Kraków, 24 maja 2017, Księgarnia Bona

 

1.      Organizatorem konkursu jest Bona Media Sp. z o.o. w partnerstwie z Fundacją Miasto Literatury oraz Krakowską Fundacją Literatury.

2.      W konkursie biorą udział poeci przed debiutem książkowym, mający ukończone 18 lat.

3.      Na konkurs należy dostarczyć zestaw 5 wierszy o dowolnej tematyce do dnia 15 maja 2017 r. włącznie, droga mailową, na adres: debiuty@bonamedia.pl, lub osobiście, na adres Księgarnia Bona, Kanonicza 11, 31-002 Kraków.

4.      Nadesłane wiersze powinny być podpisane godłem – pseudonimem, nie znakiem graficznym. Utwór nieopatrzony godłem nie zostanie dopuszczony do udziału w konkursie. W wiadomości e-mail bądź kopercie, poza zestawem wierszy i godłem, powinny znajdować się:

·         dane autora (imię, nazwisko i dokładny adres autora, numer telefonu i adres e-mail),

·         oświadczenie, że osoba nadsyłająca wiersze jest ich wyłącznym autorem,

·         oświadczenie, że utwory nie były wcześniej publikowane (dotyczy również internetu) i nagradzany w innych konkursach.

5.      Organizator oświadcza, że przekaże Kapitule jedynie zestawy wierszy podpisane godłem. Dane osobowe uczestników zostaną ujawnione dopiero w momencie wyłonienia laureatów konkursu.

6.      W trakcie spotkania, które odbędzie się w Księgarni Bona (ul. Kanonicza 11, 31-002 Kraków), 24 maja 2017 r. o godzinie 20: 00, Kapituła przedstawi wybrane przez siebie najlepsze wiersze, o odczytanie których zostaną poproszeni ich autorzy. Po odczytaniu wierszy, Kapituła ogłosi wybranego przed rozpoczęciem spotkania Zwycięzcę.

7.      Nagrodą główną w konkursie jest opublikowanie wybranego przez Kapitułę zestawu wierszy na łamach serwisu „biBLioteka. Magazyn Literacki” Biura Literackiego w dziale PREMIERY W SIECI oraz pomoc w zorganizowaniu autorskiego wieczoru poetyckiego Zwycięzcy w Księgarni Bona (Kraków, Kanonicza 11) oraz kwota 400 zł. Dodatkowo dwie osoby Wyróżnione otrzymają nagrody w wysokości 200 zł. Zarówno zestaw Zwycięzcy, jak i wiersze autorów Wyróżnionych przez Kapitułę zostaną opublikowane w dwumiesięczniku „Nowa Dekada Krakowska”.

8.      Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do nieudzielania informacji o szczegółach wyboru zwycięzcy i autorów Wyróżnionych.

9.      W skład Kapituły wchodzą: Tomasz Cieślak-Sokołowski, Jakub Kornhauser oraz Joanna Zach.

10.  Organizatorzy nie zwracają nadesłanych prac.

11.  Szczegółowe informacje można uzyskać dzwoniąc pod nr telefonu: +48 791 457 519 lub pisząc na e-mail: debiuty@bonamedia.pl

***

Konkurs jest organizowany w ramach projektu Fundacji Miasto Literatury „Krakowskie księgarnie na medal II edycja” współfinansowanego ze środków Gminy Miejskiej Kraków. 

______________________________________________________________________________________________________________________________________

Kraków, 15 marca 2017

W dzisiejszym numerze Tygodnika Powszechnego ukazał się wiersz Alicji Rose - laureatki Wieczoru Młodych Poetów, zorganizowanego w maju 2016 w Bonie!

Kraków, 03 marca 2017

Szanowni Państwo!

Bardzo miło nam poinformować, że zwycięskie teksty zostały opublikowane w numerze 6 Nowej Dekady Krakowskiej! W dziale PREZENTACJA pojawiły się wiersze Ołeny Cikuj, Marka Palińskiego, Natalii Stencel oraz, oczywiście, Alicji Rose :) Sprawdźcie sami: http://nowadekada.pl/nowa-dekada-krakowska-2016-nr-6/

NDK 2016 nr 6 (ikona wpisu)

Kraków, 28 maja 2016, 
Księgarnia Bona

Noc Młodych Poetów minęła bezpowrotnie, ale emocje jeszcze nie opadły! Zapraszamy na krótką relację fotograficzną z wydarzeń, jakie miały miejsce 25 maja w naszej Księgarnio-Kawiarni ;-)

Zdawałoby się, że nadciągająca burza pokrzyżuje nam szyki i niewielu młodych poetów stawi się na spotkaniu o 18:00. Na szczęście pochmurne niebo nie odstraszyło śmiałków, Pan Michał Rusinek oraz Pani Barbara Gawryluk stawili się w świetnych humorach, a dzieciaki – rozgrzane ciastem czekoladowym – oczarowały nas swoimi pomysłami! Niech dziecięcy poeci mają się na baczności! Rośnie im znakomita konkurencja J :-)

Z tego miejsca szczególne pozdrowienia przesyłamy Tadziowi i Jasiowi, którzy nie mieli sobie równych w układaniu rymowanek. W końcu lektura jest „pożyteczna”, jak powiedział Jaś, „o ile są to Muminki”! ;-)

  

O 20:00 spotkaliśmy się już w odrobinę starszym gronie, na finale Konkursu Poetyckiego „Wieczór Młodych Poetów”. Jest nam bardzo miło, że udało nam się zachęcić do udziału aż (!) 70-tkę twórców. Komisja w składzie: dr hab. Joanna Zach, dr Jakub Kornhauser oraz dr Tomasz Cieślak – Sokołowski, miała nie mały orzech do zgryzienia.

Miło nam poinformować, że Nagrodę Główną otrzymała Pani Alicja Rosé J i jeden z jej wierszy konkursowych zostanie opublikowany w Tygodniku Powszechnym.

Wyróżnienia przyznano: Natalii Stencel, Ołenie Cikuj i Markowi Palińskiemu. Wiersze tej trójki pojawią się w numerze Nowej Dekady Krakowskiej.

Wszystkie nagrodzone utwory wybrzmiały w trakcie wieczoru. Co nas cieszy jeszcze bardziej, wybrzmiały również te, które uczestnicy konkursu zechcieli przeczytać na forum zgromadzonych na spotkaniu. W końcu spotkaliśmy się właśnie po to, by rozmawiać o poezji…

Cóż, pozostaje nam podziękować i pogratulować – i za udział w konkursie wszystkich Państwa i za tak liczne przybycie na Wielki Finał. Mamy nadzieję, że zajrzą do nas Państwo jeszcze :-)

 

PS. O dacie publikacji wierszy będziemy informować na bieżąco na naszej stronie na Facebooku 

Zdjęcia i fragmenty relacji wideo dostępne na naszym profilu Facebookowym:

ZDJĘCIA

WIDEO

 

 


 

Kraków, 25 kwietnia 2016,
Księgarnia Bona

Regulamin konkursu „Wieczór młodych poetów”

 

1.      Organizatorami konkursu są Fundacja Centrum Kopernika i Bona Media Sp. z o. o. w ramach Festiwalu Niezależnych Księgarń.

2.      W konkursie biorą udział poeci przed debiutem książkowym, mający ukończone 18 lat.

3.      Na konkurs należy dostarczyć zestaw 5 wierszy o dowolnej tematyce do dnia 15 maja 2016r. włącznie, droga mailową, na adres: debiuty@bonamedia.pl, lub osobiście, na adres Księgarnia Bona, Kanonicza 11, 31-002 Kraków.

4.      Nadesłane wiersze winny być podpisane godłem – pseudonimem, nie znakiem graficznym. Utwór nie opatrzony godłem nie zostanie dopuszczony do udziału w konkursie. W mailu bądź kopercie poza zestawem wierszy i godłem powinny znajdować się dane autora (imię, nazwisko i dokładny adres autora, numer telefonu i adres e-mail), oświadczenie, że osoba nadsyłająca wiersz jest autorem tego utworu oraz że utwór nie był wcześniej publikowany (dotyczy również Internetu) i nagradzany w innych konkursach.

5.      Organizator oświadcza, że przekaże Kapitule jedynie zestawy wierszy podpisane godłem. Dane osobowe uczestników zostaną ujawnione dopiero w momencie wyłonienia laureatów konkursu.

6.      W trakcie spotkania, które odbędzie się w Księgarni Bona (ul. Kanonicza 11, 31-002 Kraków), 25 maja 2016r. o godzinie 20:00, Kapituła przedstawi wybrane przez siebie najlepsze wiersze, o odczytanie których zostaną poproszeni ich autorzy. Po odczytaniu wierszy Kapituła ogłosi wybranego przed rozpoczęciem spotkania  Zwycięzcę.

7.      Nagrodą główną w konkursie jest opublikowanie wybranego przez Kapitułę najlepszego wiersza na łamach Tygodnika Powszechnego oraz pomoc w zorganizowaniu autorskiego wieczoru poetyckiego Zwycięzcy w Księgarni Bona (Kraków, Kanonicza 11).

8.      Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do nie udzielania informacji o szczegółach wyboru zwycięzcy.

9.      Skład Kapituły zostanie ogłoszony do dnia 8 maja 2016r.

10.  Organizatorzy nie zwracają nadesłanych prac.

11.  Szczegółowe informacje można uzyskać dzwoniąc pod nr tel.: +48 791 457 519 lub pisząc na e-mail: debiuty@bonamedia.pl

REGULAMIN W WERSJI PDF 


Aktualizacja 8 maja 2015,

Miło nam ogłosić, że w jury konkursu zasiądą:

Dr hab. Joanna Zach - historyk literatury, pracownik Katedry Krytyki Współczesnej UJ. Odbywała staże naukowe w Oxfordzie (1989) oraz na uniwersytecie Harwarda (1992, pod opieką Stanisława Barańczaka). W latach 1994-1999 pracowała jako lektor języka i literatury polskiej na uniwersytecie w Helsinkach, w roku 2005 gościła jako Polish Distinguished Fellow w Claremont McKenna College w Kaliforni.

Dr Jakub Kornhauser - poeta, tłumacz, krytyk literacki i literaturoznawca, pracownik Instytutu Filologii Romańskiej UJ. Nominowany do Nagrody Poetyckiej im. Wisławy Szymborskiej 2016 za tom "Drożdżownia".

Dr Tomasz Cieślak-Sokołowski - historyk i krytyk literacki, członek redakcji "Nowej Dekady Krakowskiej" oraz redaktor prowadzący serwis krytycznoliteracki "Dekada_online". Prezes Krakowskiej Fundacji Literatury, pracownik Katedry Krytyki Współczesnej UJ

Wieczór Młodych Poetów Plakat